Пошук по сайту:

Альянс домовився про незворотність інтеграції України до НАТО, — Науседа

Альянс домовився про незворотність інтеграції України до НАТО, — Науседа
Альянс домовився про незворотність інтеграції України до НАТО, — Науседа

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що на нинішньому саміті Альянс домовився зафіксувати незворотність процесу інтеграції України до НАТО, наразі це максимум, що можна зробити для членства України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Delfi.

«У тексті буде відображено принцип незворотності, що інтеграція України до НАТО – це незворотний процес. Це своєрідний міст від нинішньої ситуації до майбутнього членства. Це той компроміс, який НАТО могло запропонувати українцям, і українська сторона згодна з цією версією тексту», – заявив журналістам у Вашингтоні Науседа.

За його словами, якби Україна вже зараз вступила до Альянсу, НАТО довелося б запустити п’яту статтю. «Сьогодні НАТО не готове сказати більше, ніж сказало. Будь-яке зобов’язання по п’ятій статті означатиме необхідність вжиття заходів тут і зараз. Як це зробити, якщо навіть відправка військ до України поки що є табу в масштабах НАТО», – пояснює Президент.

Він також прокоментував ініційовані наприкінці лютого президентом Франції Еммануелем Макроном дискусії про введення сухопутних військ в Україну.

«Не було ані домовленості, ані широкої підтримки французької ініціативи. Окремі держави можуть і робитимуть це, але спільної домовленості немає. Швидше за все, ця ідея так і залишиться у підвішеному стані… Політичні сили змінюються на користь тих партій, чий погляд на підтримку України неоднозначний чи стриманіший. З цієї причини такі сміливі ініціативи можуть бути поставлені під сумнів. По суті вони вже під сумнівом», – зазначив Науседа.

Читайте по темі: Борис Джонсон оприлюднив мирний план, який може "покласти край війні на правильних умовах для України і Заходу"

Коментарі:

comments powered by Disqus