Європейський парламент закликав посилити підтримку України
28 листопада Європейський парламент ухвалив нову резолюцію, закликавши посилити та прискорити політичну, військову, гуманітарну, економічну та фінансову підтримку України.
Про це йдеться у резолюції на сайті ЄП.
Документ підтримали 390 депутатів, проти висловилися 135, утрималися – 52. Резолюція складається з кількох блоків.
Заклики щодо військової допомоги
У документі йдеться про необхідність надати Україні сучасну військову техніку, включаючи літаки, далекобійні ракети (включно з TAURUS), новітні системи ППО, а також прискорити постачання вже обіцяного обладнання.
Читайте по темі: Головування Польщі в Раді ЄС: Туск заявив, що очікує знакових подій щодо війни і миру в Україні
Депутати зазначили, що країни ЄС та члени НАТО мають спільно та на рівні кожної держави зобов’язатися підтримувати Україну, виділяючи щороку не менше 0,25% свого ВВП на військову допомогу.
Економічна та гуманітарна підтримка
Європарламент закликав Єврокомісію розробити додаткові заходи підтримки української економіки, зокрема через надання додаткової фінансової допомоги та сприяння інвестиціям. Також рекомендується суттєво збільшити обсяги гуманітарної допомоги через систематичні російські атаки на цивільну інфраструктуру.
Нові санкції проти Росії
ЄС має запровадити додаткові санкції проти ключових економічних секторів Росії, таких як металургія, ядерна, хімічна, сільськогосподарська та банківська галузі. Також пропонується обмежити імпорт російської сировини (алюмінію, сталі, урану, титану, нікелю) та ввести повне ембарго на копалини та зріджений природний газ.
Європарламент рекомендує знизити ціну на російські нафтопродукти в координації з партнерами G7 і припинити співпрацю з Росією в сфері ядерної енергетики. Термін дії санкцій пропонується збільшити з шести місяців до трьох років.
Тиск на Угорщину
Європарламент закликав країни ЄС тиснути на уряд Угорщини, щоб він припинив блокувати Європейський фонд миру, який передбачає 6,6 млрд євро компенсацій країнам за військову підтримку Києва.
Якщо блокада триватиме до саміту Європейської ради наприкінці грудня, євродепутати пропонують створити новий формат фонду без участі Угорщини.
Співпраця РФ з Північною Кореєю
Читайте по темі: Розвідка: російські командири навчають військових чинити самогубства
Депутати закликають впровадити санкції проти осіб та компаній у Північній Кореї, причетних до постачання зброї Росії. Також окремо резолюція пропонує розширити санкції проти Білорусі та Ірану.