Зеленський заявив, що уряди низки країн просили його "забрати" безробітних українців
Іноземні уряди хочуть позбутися українських біженців, які не працюють, а отримують соціальні виплати, оскільки вони не платять податки. Натомість українська влада прагне повернути і перших, і останніх, але для цього потрібно забезпечити їх роботою і безпекою.
Про це в ефірі Національного телемарафону "Єдині новини" заявив президент України Володимир Зеленський. Але для цього потрібно покращити безпекову ситуацію всередині країни і забезпечити надійний захист тим, хто вирішить повернутися.
"Вони самі диференціювали українців. Вибачте, але так воно і є – я з ними проводжу всі ці бесіди. Вони рахують свої гроші, скільки вони щорічно витрачають на підтримку українців за кордоном. Ось про тих українців, які не працюють, вони кажуть: "Ви їх заберіть", – каже президент.
За словами Зеленського, західні лідери та представники їхніх урядів бояться публічно озвучувати таку позицію. "Але я буду повертати всіх, а не (тільки) тих, хто у вас не працює", – наголосив він.
Глава держави готовий покликати всіх українських біженців назад на Батьківщину, якщо партнери країни нададуть "трохи більше ППО". Він впевнений, що велика частка тих, хто виїхав, готова повернутися після завершення гарячої фази війни. Цьому сприятиме масштабна відбудова України і направлення бізнесу великої маси грошей – як із заморожених російських активів, так і за рахунок скорочення військових видатків з бюджету.
Читайте по темі: У Венесуелі затримали українців і звинуватили у підготовці терористичних акцій
"За роботою приїдуть люди... Великі проєкти, як відновлення України, будуть триматися на великій кількості робочих місць. Бажано, щоб це були українці, я думаю, насамперед це будуть українці", – наголосив Зеленський.
За даними УВКБ ООН, станом на 16 грудня 2024 року за кордоном налічується 6,814 млн українських біженців, з них 6,254 млн – у Європі. За місяць цей показник зріс на 28 тис. осіб. Втім у Євростаті на 31 жовтня нарахували в країнах Європейського Союзу 4,2 млн українських громадян зі статусом тимчасового захисту, найбільше з них – у Німеччині (1,14 млн осіб), Польщі (983,88 тис.) та Чехії (379,37 тис.).