Пошук по сайту:

Столтенберг: Найкращою гарантією безпеки для України стане п’ята стаття НАТО

Столтенберг: Найкращою гарантією безпеки для України стане п’ята стаття НАТО
Столтенберг: Найкращою гарантією безпеки для України стане п’ята стаття НАТО

Після завершення війни Україна має отримати достатні спроможності для стримування агресії з боку Росії, а також гарантії безпеки, кращою з яких є стаття 5 Вашингтонського договору, тому кінцевою метою переговорів та дій НАТО у співробітництві з Україною є членство України в Альянсі.

Про це сьогодні у Вашингтоні під час виступу на форумі на полях саміту НАТО заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

«Ми бачили тенденцію поведінки Росії, коли вона раз у раз шматувала Україну. Якщо ми матимемо нове припинення вогню, нову угоду, тоді ми маємо бути фундаментально впевнені, що все це зупиниться там, де буде визначена ця лінія. Коли бої зупиняться, ми маємо забезпечити, щоб Україна мала спроможності стримувати подальшу агресію Росії та мала безпекові гарантії. Безумовно, найкращими та найсильнішими гарантіями безпеки буде стаття 5. Тож я переконаний, що кінцевою метою цих переговорів є членство  в НАТО», - зазначив Столтенберг.

Він зауважив, що серед усіх питань порядку денного Вашингтонського саміту найбільш терміновим та найбільш критичним питанням буде допомога для України.

«Зараз дійсно той час, коли ми проходимо випробування. Якщо ми хочемо постати за свободу та демократію - цей час прийшов саме зараз. І місцем є саме Україна», - сказав генеральний секретар Альянсу.

Він підтвердив, що лідери НАТО розглянуть новий широкий пакет допомоги для України, який включатиме, зокрема, створення окремого командування НАТО у Німеччині, що опікуватиметься безпековою допомогою для України, довгострокові фінансові внески, поставки Україні зброї та боєприпасів.

Читайте по темі: Кількість поранених унаслідок обстрілів Херсона зросла до п’яти

«Все це має надіслати потужне послання президенту Путіну, що він нас не зможе перечекати. Парадокс полягає в тому, що чим більше ми віддані довгостроковій підтримці України, то швидше ця війна може завершитися. І це саме та річ, яку ми маємо зробити», - додав керівник НАТО.

Він зауважив, що мова підсумкової декларації саміту, яка стосуватиметься членства України в НАТО, є важливою. Але не менш важливими є практичні дії Альянсу та країн-союзниць, які послідовно, крок за кроком, наближають Україну до повноправного членства в НАТО.

«Інституалізація нашої підтримки, довгострокові фінансові зобов’язання, поставка більшої кількості систем озброєння в Україну, - все це допомагає Україні наблизитися до НАТО. Це змінює реальність, тому що коли ми поставляємо F-16, - це означає, що ми поставляємо не лише F-16, а також тренування, доктрини, оперативні концепції, - це все просуває Україну до повної взаємосумісності з НАТО. Елементи цього пакету наближають Україну до членства. Коли час буде вірним, коли ми матимемо консенсус, і політичне рішення буде прийнято, - тоді буде направлено запрошення до членства», - сказав Столтенберг.

Читайте по темі:

Німецький ЗРК Patriot прибув в Україну, - Зеленський
Окупанти атакували дроном комбайн на Сумщині, загинув комбайнер
Зеленський: Російська армія втратила близько 20 тисяч осіб під час наступу на Харківщині
"Один убитий на 6-8 поранених": Зеленський розповів про втрати ЗСУ на полі бою
На яких напрямках на Донбасі наступають російські загарбники і які цілі їхньої кампанії літа-2024
За Полярне коло та до Сибіру: як молодих українців з окупованих територій готують до переїзду у глухомань Росії
Зеленський відповів, чи готовий поступитися територією, аби зберегти людей
"Пішли жорстко і сильно": Росіяни намагаються прорватися в Часів Яр з півночі, — ЗСУ
Борис Джонсон оприлюднив мирний план, який може "покласти край війні на правильних умовах для України і Заходу"
ЗМІ назвали найрідкісніший танк війни в Україні

Коментарі:

comments powered by Disqus